حمایت مالی

حمایت شما موجب بهبود خدمات آکادمی دلفی خواهد شد

شاید بشود گفت که ضرب‌المثل قدیمی «قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود» گویاترین وصف حال این نوع حمایت مالی باشد. اگرچه معنی ظاهری این ضرب‌المثل به قطرات آب باران و جمع‌شدن آن‌ها و تبدیل آن‌ها به دریا اشاره می‌کند، کاربرد اصلی این ضرب‌المثل به مسائل مادی و مشخصاً پول مربوط می‌شود. شاید بشود گفت خیلی از ایرانی‌ها به پس‌اندازکردن پول برای استفاده از آن در روز مبادا اعتقاد دارند. شاید یک حمایت مالی ۱۰هزارتومنی در نگاه اول خیلی کم به نظر بیاید، ولی وقتی این ۱۰هزارتومنی‌ها قطره‌قطره کنار هم قرار می‌گیرند، تشکیل میلیون تومن می‌دهند.

همین ضرب‌المثل باعث شده افراد برای خدماتی که ارائه می‌دهند، انتظار دریافت دونیشن از سوی مخاطبانشان داشته باشند. البته منظور از خدمات حتماً ارائۀ خدمتی مشخص و معین نیست، بلکه می‌تواند یک احساس خوب، یک آموزش کاربردی و ترکیبی از این‌ها یا شبیه به این‌ها باشد. درنهایت تصمیم‌گیری اینکه از این راه تأمین مالی کنند یا خیر، با خود افراد است.

همین موضوع باعث شده فرد و مخاطبانش را در چرخۀ نامتناهی پیشرفت قرار دهد. به این صورت که فرد انرژی و وقت خود را صرف تولید چیزی (محتوا، نرم‌افزار، اثر هنری و…) می‌کند که البته هدف از انجام آن، پیش از کسب درآمد، احساس رضایت از خود به‌خاطر انجام کار مورد علاقه‌اش است و مخاطب او نیز در صورت تمایل، معمولاً مبلغی هرچند ناچیز را به او، با عنوان حمایت مالی اهدا می‌کند؛ زیرا او هم از نتیجۀ کار سود می‌برد. این کار باعث می‌شود که فرد دریافت‌کنندۀ حمایت مالی، انگیزۀ بیشتری برای ادامۀ کار خود داشته باشد.

این مسئله یکی از راه‌های تأمین مالی و گسترش فعالیت برای افرادی مانند بلاگرها، برنامه‌نویس‌ها، موزیسین‌ها و… به حساب می‌آید. این معامله، نوعی معاملۀ برد-برد تلقی می‌شود. معامله‌ای که در آن دو طرف، پیش از معامله سود خود را کسب کرده‌اند. یادتان نرود که حمایت مالی صدقه نیست؛ یعنی اگر از کاری که شخصی انجام می‌دهد رضایت ندارید، دوستش ندارید، لازمش ندارید و اصولاً دلیلی برای دونیت‌کردن به او ندارید، می‌توانید این کار را انجام ندهید. ولی وقتی دونیت کردید، آن را به حساب صدقه نگذارید. بگذارید به حساب دستمزد کاری که مدت زیادی برای آن زحمت کشیده تا سایر افراد بتوانند آن را دریافت کرده و از آن استفاده کنند.

حمایت مالی از آکادمی دلفی میتواند ما را در بهبود آموزشها و توسعه روز افزون برنامه های آموزشی یاری کند. همچنین این حمایتها میتواند دست ما را برای کارهای مرتبط بازتر کند. اگر این مورد برای شما هم با اهمیت است و میخواهید در این کار شریک باشید میتوانید با حمایت مالی خود سهمی داشته باشید. حمایت از آکادمی با روشهای مختلفی امکان پذیر است که طبیعتاً یکی از آنها حمایت مالی است. این امکان وجود دارد که از داخل و یا خارج از ایران از ما حمایت کنید. بعد از انجام این کار به پاس قدردانی از حمایت ارزنده شما، نام شما در صفحه حامیان ما درج خواهد شد❤️